Love Virtually (první kapitola)

19. října 2013 v 19:43 | KEFY :* |  Blbosti :*Tuhle knihu asi nebude znám mnoho lidí. Jak jste si mohli všimnout na obrázku, tak se jmenuje Love Virtually a napsal ji Daniel Glauttauer.

Tato verze knihy je v angličtině a jak jsem se dozvěděla, tak se do českého jazyka vůbec nepřekládala. Myslím, že jenom z němčiny do několika málo jazyků, ale to je teď jedno.

Tuhle knihu jsem dostala na narozeniny od svého bráchy, který se snažl sehnat CD nového alba od BOTDF. Ale to je naprosto jedno.

Čtu ji ani ne jeden den a už mě zaujala. A to jsem teprve u druhé kapitoly. Teda zítra ji chci přečíst. :D Ale trochu se toho děsím. Přeci je to jen angličtina, kterou nemám zdaleka tak dokonalou jako angličané a amričané z některých anglisky mluvících zemí.


Jako spousta lidí v mém věku by chodila se slovníkém v druhé ruce, ale já už mám trochu lepší angličtinu, tak jsem se na to odvážila alespoň podívat. A to se rozběhlo v takové čtení...

V knize se jedná o seznámení dvou lidí přes mail. Dva mladí lidé, jeden chlap kolem třiceti let, hlavní redaktor časopisu Like a žena, která má také kolem třiceti let a je šťastně vdaná.

Žena, jménem Emmi Rothner, si spletla mailovou adresu a místo do čapisu Like napsala hlavnímu redakrtorovi. Muž se jmenuje Leo, Leo Leike.

Během prvních asi deseti mailů se ptají na nesmyslné otázky, kde navíc Emmi napadne, že by si mohli tykat a tak také provedou. Stále spekulují o tom, že se nikdy neuvidí a neikdy neuvidí tvář toho druhého.

Stále se ptají na otázky a padne otázka, zda-li jsou ženatí. Leo napíše dlouhou story o tom, jak se zamiloval do dívky a ta ho nakonec odmítla kvůli Španělskému pilotovi. Emmi mu prozradila, že je šťastně ženatá.

Doufám, že to nevyznělo tak, že bych chtěla někomu převzít dílo, protože bych za to nebyla zrovna potešená :D Jenom jsem vám chtěla ukázat, že i anglické knížky se dají číst :)

Já teď jen doufám, že se budete těšit, až vám napíšu, co se stalo v kapitole druhé :D A snad vám to nebude vadit. Já jen budu ráda, když ohodnotíte mou práci, že se vám vůbec sažím nějak vysvtlit anglický překlad knihy.

UKÁZKA PRVNÍ KAPITOLY

Píše Emmi:
Ah, so you work professionally with e-mails. Sounds fascinatig, although now I feel a bit like a guinea pig. Oh well, who cares? Do you by any chance have a website? If you don't, would you like one? If you do, would you want a better one? That's my job, designing websites. (So far this has only taken me ten seconds- I've been timing it, but than again it was a work conversation, and they're always much snappier.

I'm afraid you were completly wrong about my utterly banal "e" before "i" e-mail. It must have robbed me of at least three minutes of my life. I wonder what the point of it was? Now I've got question for you: Why did you assume that my "e" before "i" e-mails took only twenty second?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.