Referát- KISS

26. září 2013 v 18:10 | WendulMonroe |  Referáty

Do školy jsem si připravila referát o hudební skupině KISS. Jako do školy nic takového nemáme mít, ale když už se o tom budem bavit v hudebce, tak proč ne :)
Je to takový dobrovolný referát a já jen doufám, že se zde něco dozvíte o KISS. Je to prostě ta nejúžasnější kapela, která kdy existovala :) Samozřejmě řadím mezi ty tak trochu seniorské druhy :D Ale snad z něj budete moct čerpat informace :)

Pokud by jste náhodou měli takový referát, tak prosím berte jen informace, je to moje vlastní práce a dalo mi to celkem zabrat.

Chcete-li zveřejnit článek na svém blogu, či webové stránce, tak kopírujte se zdrojem :) Děkuji za pochopení :) Nyní se můžete dočíst o KISS


KISS je amerocká rocková skupina, která vznikla v roce 1973. Místo vzniku je NY. Neboli New York. Jsou známí většinou svými maskami a kostými, které mají zázorňovat zlé komiksové postavy. Kapela se pyšnila svými show, které zahrnovali plivání ohně, krvne nebo také vzplanutí kytar.

Jejich atraktivní prezentace způsobily široké masy publika, dokonce se stali jendnou z celosvětově nejznámějších a komerčn nejúzpěšnějších amerických rockových kapel, převážně 70. a 80. léta.KISS doposud získali od RIAA 22 zlatých alb a mají potvrzený prodej více jak 100 mil. alb, z toho 19 mil. nahrávek v USA.KISS je americká rocková hudební skupina, která vznikla v roce 1973. Místo vzniku je NY, neboli New York.Kapela je známá výrazně líčenými tvářemi jejich členů a vizuálním ztvárněním jejich vystoupení, tedy koncertů. Na koncertech měli show, která zaplňovala plivání ohně a krve, zapálené kytary (kouření z kytar) a používání pyrotechniky.Jejich make-upový charakter zní: strašidelné ladění komiksových postav.
Skupina má kořeny ve skupině Wicked Lester. Americkou skupinu vedli Genne Simmons a Paul Stanley. Kapela však nedosáhla výraznějšího úspěchu, během tohoto začátku. Až koncem roku 1972, tedy rok před vznikem, přijali tzv. veterána hudební klubové scény Petera Crisse, také z NY. Na jejich zkouškách začly vznikat první songy jako např.: Deuce.
Oproti začátkům Wicker Lester v této době začali přitvrzovat muziku. Poté po vzoru New York Dolls, americká hudení skupina, začali experimentovat se svým vzhledem. Začali nosit make-up a jejich vlasy začala zdobit trvalá.
V roce 1973 se k nim přidal sólový kytarista Paul "Ace" Frehley. Právě v této době Genne přišel z nápadem pojmenovat hudební skupinu KISS. To vedlo také ke grafickým úpravám, ke kterým došel Ace. Nápadem bylo ze dvou S na konci "SS" vytvořit blesky.
První album začala skupina nahrávat 10. října 1973. První oficiální vystoupení bylo na Academy of Music, New York. Na tom vystoupení předskakovali hudební skupinu Blue Öyster Cult. A právě na tomto koncertě při plivání ohně nešťastně Gennemu vzplanuly nalakované vlasy.
Dne 5. února 1974 nastartovala skupina své první turné, stalo se jím kanadský Edmonton. A právě první album s jednoduchým názvem KISS bylo vydáno 18. února 1973, tedy hned 13 dní po začátku prvního turné. Den na to, tedy 19. února toho roku byla v televizi ABC v programu Dicka Clarka odvysíláno první televizní vystoupení.
I přes publicitu a koncertní turné se prodalo pouze 75.000 nosičů prvního alba. Skupina KISS spolu s vydavatelstvím tak ztráceli na investicích. A proto se rozhodli vydat druhé album. Proto skupina odletěla do nahrávacího studia v LA, aby zde zkusili odčinit neúspěch prvního alba.
Druhé album bylo pod názvem Hotter Than Hell a vyšlo 22. října 1974. Dostalo se jen na stou příčku žebříčku. V hitparádách se hrála pouze skladba Let Me Go Rock 'n' Roll.
Koncem roku 1975, kdy hrozilo propadnutí smlouvy, bylo vykladatelství Casablanca blízko krachu. Obě strany mohl zachránit jen úspěch, tedy komerční úspěch.
Překvvapením bylo, že úspěch přišel po vydání dvojalba, které obsahovalo také živá vystoupení, pod názvem ALIVE! Na tomto jejich živém albu mínila skupina předvést vzrušení, které doprovázelo jejich koncerty. Album vyšlo 10. září 1975, záskalo čtyřnásobnou platinu a ževá verze Rock 'n' Roll All Night se stala jejich prvním songem, které se dotalo do Top 40.
Když KISS začali experimentovat z make-upem, tak se dostalo nápadu, proč to trochu nezpestřit. A tak to začalo s jejich výrazným líčením zlých komiksových postav.
Space Ace
Válečník Ankh-Warrior
Hvězdné dítě
Liška
Maska démona
Kocour
Tohle jsou všechno znázorněné styly make-upu, kterého využívají KISS.

Po dvou letech, tedy 23. května 1979 vyšlo jejich další společné album pod názvem Dynasty. Tohle album se opět stalo platinovým. Na tomto albu je právě největší světový hit I Was Made For Lovin' You. Je kombinací Hard Rock a Disco.
Po několika dalších letech vznikly situace, které byly jako neúspěšné album a na to nenásledovalo ani nějaké větší koncertní turné. V tomto období začal být hodně neklidný Ace a následně roku 1982 se rozhodl skupinu opustit. I když už Ace na projektu nepracoval, tak jeho tvář byla zobrazena na dalším albu Killers a Creatures of the Night.
Toto album se dostalo na 45 příčku žebříčku popularity.
Na 10. výročí vzniku skupiny oficiálně nahradil Ace Vinnie Vincent. Právě Vinnieho maska měla znázornit egyptského bojovníka.
Dne 25. června 1983 se uskutečnil poslední koncert, na kterém skupina vystupovala v maskách. Však odmaskování členů skupiny KISS bylo bráno jako jedno z nejhorších rozhodnutí v hudební historii. Skupina tím ztratila démonickou tvář, kterou oplývala na koncertech a tak ztratila i fanoušky.

Na fotce můžete vidět Paula Stanleyho v roce 2006. (Trochu jsem se lekla, až se mi postavili chlupy i vlasy)

V roce 1984 Vincent musel odejít z kapely z otho důvodu, že mezi ním a skupinou začaly vznikat tlaky, spory.
O několik dalších let později, 90. léta už skoro pryč, 28. února 1996 se na 36. udělování ceny Grammy objevila originální sestava skupiny KISS. Sestava se objevila v plné kráse, masky i kostými perfektně seděly.
V roce 1996, přesněji 20. dubna bylo v prodeji 40.000 lístků, které byly vyprodané během 40 minut. Přesněji za 47 minut bylo vyprodáno.
Kapela existuje do dnes a je jednou ze světově nejznámějších kapel. Svůj úspěch si drží.

ČLENOVÉ ORIGINÁLNÍ SESTAVY
  • Genne Simmons (basová kytara a zpěv)
  • Paul Stanley (kytara a zpěv)
  • Ace Frehley (sólová kytara a zpěv)
  • Peter Criss (bicí a zpěv)
ČLENOVÉ SOUČASNÉ SESTAVY
  • Genne Stanley
  • Paul Stanley
  • Eric Singer (bicí)
  • Tommy Thayer (sólová kytara)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ausalfflut Ausalfflut | E-mail | Web | 13. října 2018 v 16:22 | Reagovat

Compression  est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-femme-prix-femme/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.